Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2006 rok\Numer 26


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

997

Zderzenie malucha z ciężarówką


FOT. A. SIKORA


FOT. A. SIKORA

    22 czerwca w Ostrzeszowie, na łuku drogi - ul. Kościuszki, kierująca fiatem 126p straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na prawe pobocze, a następnie zderzyła się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym. W tej sprawie zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu grodzkiego.

Nie uniknął zderzenia...


FOT. S. SZMATUŁA


FOT. S. SZMATUŁA

    21 czerwca w Ostrzeszowie na skrzyżowaniu ul. Zamkowej i al. Wojska Polskiego doszło do zderzenia pojazdów. Kierujący samochodem ciężarowym renault z naczepą, nie chcąc doprowadzić do zderzenia z pojazdem sygnalizującym zamiar skrętu w prawo - będącym na tym samym pasie ruchu, zjechał na przeciwny pas i tam doprowadził do zderzenia czołowego z samochodem marki Rover.

Niebezpiecznie na łuku    19 czerwca w Rogaszycach na łuku drogi doszło do zderzenia bocznego skody octavii z audi 100.

Nieuważne cofanie
    19 czerwca w Mikstacie kierujący fordem transitem, wykonując manewr cofania, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem corsa, w wyniku czego doprowadził do zderzenia pojazdów. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 100zł.

"Techniczny" złodziej
    W nocy z 19/20 czerwca nieustalony sprawca, najprawdopodobniej przy użyciu dopasowanego klucza, dostał się do jednego z zakładów w Ostrzeszowie. Łupem złodzieja padły: tablica rozdzielcza, komputer oraz sterownik do przygotowanego do lakierowania samochodu. Straty ok. 2000zł.

Ciągnik nie ustąpił
    20 czerwca na drodze Mikstat - Antonin miała miejsce kolizja. Kierujący ciągnikiem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu pojazdowi. Sprawca kolizji M.R. - kierujący ciągnikiem - był nietrzeźwy, 0,82/miligrama/litr.

Potrącił rowerzystę
    20 czerwca w Grabowie doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód citroen. Sprawcę ukarano mandatem karnym.

Złoty pierścionek...
    21 czerwca mieszkaniec Ostrzeszowa ukradł biżuterię: złote pierścionki, obrączki oraz srebrny łańcuszek. Łączna wartość strat - 500zł na szkodę mieszkanki Ostrzeszowa.

Ford na forda
    21 czerwca, również w Ostrzeszowie, miała miejsce kolejna kolizja. Na tył samochodu ford fiesta najechał kierujący fordem mondeo.

Przejechał za blisko
    23 czerwca w Komorowie kierowca forda sierry podczas wykonywania manewru omijania uderzył swoim pojazdem w bok hyundaia. Sprawca ukarany został mandatem.

Jechał wbrew zakazowi
    23 czerwca w Ostrzeszowie na ul. Armii Krajowej zatrzymano mężczyznę, który kierował swoim audi wbrew zakazowi wydanemu przez Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie.

Dzień ginących radioodbiorników
    24 czerwca w Doruchowie nieustalony sprawca włamał się do seata ibizy, z którego ukradł radio z odtwarzaczem mp3 wartości ok. 400zł. Tego samego dnia i w tej samej miejscowości radio z CD wartości ok. 250zł zniknęło z volkswagena. Trudno nie łączyć obu tych zdarzeń i nie podejrzewać, że dokonała ich ta sama osoba bądź osoby.

Obaj winni
    25 czerwca w miejscowości Ligota w skręcającego w lewo opla corsę uderzył ford escort, którego kierowca w tym właśnie momencie podjął manewr wyprzedzania. Jak stwierdzono na miejscu zdarzenia, do jego zaistnienia przyczynili się obaj kierowcy. Żaden z nich nie zachował bowiem należytych środków ostrożności.

Wprost pod opla
    25 czerwca w Ostrzeszowie w al. Wojska Polskiego wprost pod nadjeżdżającego opla astrę wtargnął chłopiec, który zdecydował się przebiec przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Efekty potrącenia nie były na szczęście zbyt poważne. Kierowca samochodu odprowadził chłopca do jego domu. Trwają czynności mające wyjaśnić okoliczności zdarzenia.

O krok od tragedii
    Tragicznie mogła zakończyć się pierwsza niedziela wakacji dla 13-letniego chłopca, który postanowił spędzić ten czas nad zalewem w Kobylej Górze. Na szczęście pomoc przyszła w porę. Tonącego wyciągnięto z wody i przetransportowano do szpitala, gdzie lekarze przeprowadzili, zakończoną sukcesem, akcję reanimacyjną. Niech to dramatyczne wydarzenie stanie się ostrzeżeniem dla nas wszystkich, a zwłaszcza rodziców dzieci przebywających nad wodą. Chwila nieuwagi może kosztować zdecydowanie zbyt wiele.

Awantura na szosie
    Burzliwy przebieg miało zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy 25 czerwca w Pisarzowicach. Jedna z pasażerek bmw kierowanego przez B. L. dopuściła się znieważenia policjanta, a nawet uszkodzenia radiowozu. Od kierowcy samochodu pobrano krew do badań. Trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Nietrzeźwi na drogach powiatu
19.06.2006, Ostrzeszów, nietrzeźwy rowerzysta M.D., 1,06 miligrama/litr
19.06.2006, Ostrzeszów, nietrzeźwy rowerzysta M.F., 0,60 miligrama/litr
21.06.2006, Ostrzeszów, nietrzeźwy rowerzysta J.Z., 1,06 miligrama/litr
23.06. Rojów, rowerzysta Z. D., 1,33 miligrama/l
23.06. Pisarzowice, kierowca fiata ducato J. F., 1,3 miligrama/l
23.06. Ostrzeszów, ul. Powstańców Wlkp., rowerzysta J. K. (mężczyzna porzucił swój pojazd i zaczął uciekać piechotą, ale policyjny pościg okazał się szybszy)
24.06. Ostrzeszów, ul. Daszyńskiego, 18-letni rowerzysta R. N., 0,42 miligrama/l
25.06.Rojów, rowerzysta S. F., 1,32 miligrama /l
25.06.Miktsat, ul. Grabowska, 56-letni rowerzysta R. J., 0,94 miligrama/l

Ł. Śmiatacz


1994 - 2007 © Borkow

cript>