Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2006 rok\Numer 26


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

998

Powiało
    Również i przez nasz powiat w minionym tygodniu przeszły burze, które wyrządziły na szczęście niegroźne szkody. Najczęściej silny wiatr łamał konary, przewracał drzewa, zrywał rynny. Strażacy wyjeżdżali na interwencje m.in. do: Kraszewic, Potaśni, Mikstatu, Ostrzeszowa.

Sezon na owady
    Strażacy pewnie już przywykli do tego, że w okresie wiosenno-letnim najwięcej pracy mają z usuwaniem gniazd agresywnych. W ubiegłym tygodniu odnotowano 6 takich interwencji.

Zalana piwnica
    21 czerwca na ul. Brzozowej w Ostrzeszowie, w budynku mieszkalnym, pęknięta rura spowodowała zalanie piwnicy. W ruch poszły strażackie pompy, które szybko poradziły sobie z tym problemem.
    Z kolei 22 czerwca na Piastowskiej woda zalała pomieszczenie przepompowni w oczyszczalni ścieków. Przyczyną były również pęknięte rury. Straty ok. 500zł.

Odłamki na jezdni
    24 czerwca w Grabowie, z jezdni na ul. Ostrzeszowskiej trzeba było usunąć plamę oleju i odłamki po kolizji. Następnego dnia plamę oleju zlikwidowano na ul. Klasztornej. W obu przypadkach zagrożenie likwidowała jednostka z grabowskiej OSP.

Paliło się w Przedborowie
    25 czerwca w Przedborowie paliła się uprawa leśna (młode drzewka) na pow. ok. 10a. Przyczyną było prawdopodobnie zaprószenie ognia. Straty ok. 500zł.

ROB


1994 - 2007 © Borkow

asostrzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">