Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2006 rok\Numer 29


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

"Chce grać jak Eric Clapton"

    Patryk i Paweł - przyjaciele z podwórka. Patryk (12 lat) - "moja pierwsza gitara była plastikowa, wygrywałem na niej największe przeboje rockowe. A tak naprawdę - dopiero od pięciu miesięcy uczę się grać na prawdziwej gitarze. Zainspirował mnie wujek, lider znanego w Wielkopolsce zespołu bluesowego. Moi ulubieni artyści to Eric Clapton i zespół "AC/DC".


    Paweł (11 lat) - " już drugi rok ćwiczę na keyboardzie. Pierwsze miesiące były trudne - tylko gamy , ćwiczenia i ćwiczenia. Teraz jest dużo lepiej, próbuję grać znane utwory i melodie. Uwielbiam muzykę zespołu "Scorpions" i chciałbym w przyszłości założyć swój własny zespół rockowy".
    Chłopcy mają wielkie plany, a na razie ćwiczą w "Ognisku Muzycznym" , działającym od dwóch lat przy Centrum Kultury w Grabowie nad Prosną.
    Pod opieką pana Grzegorza Golanowskiego - instruktora - na gitarze, pianinie i keyboardzie uczy się grać 18 dziewcząt i chłopców.
    We wtorek 20 czerwca w sali Domu Strażaka w Grabowie odbył się koncert - podsumowanie kolejnego roku działalności "Ogniska Muzycznego".
    Rodzice, dziadkowie, przyjaciele i znajomi młodych muzyków mieli przyjemność wysłuchać prostych klasycznych melodii, przebojów polskiej muzyki rozrywkowej takich jak: "Chłopaki nie płaczą" zespołu T. Love, "Przeżyj to sam" grupy Lombard, czy dziecięcej piosenki ‘Stary niedźwiedź mocno śpi" i ludowego utworu brazylijskiego rozsławionego przez zespół "Los Lobos".
    Zgromadzona publiczność nagrodziła młodych artystów zasłużonymi brawami, nie szczędziła także pochwał, wszyscy bowiem wiemy, że potrzeba dużo cierpliwości, wytrwałości i ogromnej pracy, aby osiągnąć sukces.

M.B.


1994 - 2007 © Borkow

eszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">