Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2006 rok\Numer 29


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Z POEZJĄ POD GWIAZDAMI

    To był piękny wieczór, wypełniony pogodną poezją, momentami refleksyjną, ale i taką przywołującą uśmiech. Gościem, a zarazem wykonawcą, który 1 lipca zawitał pod Milenijny Krzyż był Leszek KOPEĆ - piosenkarz, gitarzysta rodem z Wrocławia. O sobie mówi, że ma w życiu trzy pasje: muzykę, pracę w radiu i pracę z dziećmi niewidomymi. Sam również niewidomy, z radością, śpiewał i grał o życiu, pełnym krętych ścieżek. Publiczność gromkimi brawami nagradzała jego trud, klaszcząc także wówczas, gdy opowiadał o swoich przeżyciach czy żartował z prowadzącym koncert Witoldem Pelką. Naturalne piękno amfiteatru pod Krzyżem Wielkopolskim pomagało w pełniejszym odbiorze utworów, a usiane gwiazdami niebo doskonale uzupełniało tę scenę. W takim klimacie łatwiej można było odpowiedzieć na pytania padające ze sceny - jacy jesteśmy, i wraz z artystą wzlecieć gdzieś pod obłoki. Nawet donośny głos dzwonu Jana Pawła II jakby wkomponował się w nastrój tego wieczoru, a blask oświetlonego Krzyża rozświetlał dusze.


    Może dlatego warto czasem wybrać się na taki koncert, by gdzieś między niebem a ziemią zrozumieć, że życie nie zawsze jest takie złe... Trzeba tylko umieć patrzeć poprzez serce.


    Organizatorzy i sponsorzy koncertu: KOK Kobyla Góra, Ośrodek Duchowości "Samotnia", Starostwo Powiatowe, Trasko Invest, ZPM "Poprawa", Pollena Ostrzeszów, "Czas Ostrzeszowski".

W. Juszczak


1994 - 2007 © Borkow

owski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">