Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2006 rok\Numer 29


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

BUDOWALI I WRESZCIE ZBUDOWALI

    W niemałym trudzie powstawało to dzieło. Dobrze jednak wiemy, jak niełatwo jest w obecnych czasach coś wybudować. A jednak nie ma rzeczy niemożliwych, gdy są ludzie pracowici, zaradni i potrafiący konsekwentnie wdrażać w życie swoje plany. Do takich osób należą działacze LUKS "AJAX".


    Decyzja o rozpoczęciu budowy obiektu klubowego zapadła w 2000r. Trudno bowiem było egzystować w drewnianym baraku. Wytrwale, choć małymi kroczkami, realizowano poszczególne etapy budowy. Niemało trzeba było się nachodzić, do wielu drzwi pukać i prosić. O tym najlepiej wie prezes klubu - Roman Raczyński. Trudno też byłoby wykończyć budynek bez pomocy sponsorów oraz Urzędu Miasta i Starostwa w Ostrzeszowie. I chociaż częściej było pod wiatr niż z wiatrem - udało się! Zwieńczenie tego trudu nastąpiło 8 lipca br. Wówczas to dokonano uroczystego przecięcia wstęgi, a tym samym otwarcia obiektu klubowego. Wielu mieszkańców czekało na ten moment, przybyli, by uczestniczyć w tej radosnej chwili. Przybyło też wielu oficjalnych gości. Poświęcenia obiektu dokonał ks. Robert z parafii p.w. Świętej Jadwigi Królowej. Potem już tylko kilka cięć nożyczkami i można było podziwiać wnętrze klubowe "Ajaxu". Dwie szatnie: dla gości i gospodarzy, pokój sędziowski, magazyn sprzętu, dwie toalety wewnątrz i również dwie na zewnątrz, zaplecze kuchenne i główna sala. Schludne wnętrze, choć bez zbędnego przepychu, musi się podobać. Łączna powierzchnia wszystkich pomieszczeń wynosi 110 m2. Inwestycja kosztowała ok. 120 tys. nie wliczając robót, które nieodpłatnie wykonali sympatycy klubu i sponsorzy. Budynek ma możliwość dobudowania kolejnych części. Na zewnątrz swój plac zabaw mają także dzieci.


    Jest zatem czym się pochwalić. Oby teraz i piłkarze potrafili poziomem gry udowodnić, że godni są nazwy klubu - "Ajax" i wszystkiego, co również dla nich zostało w Rojowie zbudowane.

W. Juszczak


1994 - 2007 © Borkow

owski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">