Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2006 rok\Numer 29


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Kolejne zwycięstwo zespołu ratowników z Ostrzeszowa!

    W dniach 22-24 czerwca 2006 odbyły się w Łodzi I Międzynarodowe Mistrzostwa Ziemi Łódzkiej i Regionów Partnerskich w Ratownictwie Medycznym i Drogowym, w których wziął udział zespół ratownictwa medycznego z firmy Henryka Wawrzyniaka pod ścisłym kierownictwem doktora Artura Witkowskiego.


    W trakcie zawodów sprawdzano praktyczne umiejętności i zdolność prawidłowego postępowania poszczególnych grup oraz gotowość do współdziałania z innymi służbami ratowniczymi. Rozegrano sześć konkurencji, w których rywalizowało osiemnaście załóg ratownictwa medycznego z całego kraju, jak i z zagranicy (Czechy, Ukraina, Austria, Niemcy, Serbia, Szwecja). Symulowano działania w różnych zdarzeniach losowych, wypadkach drogowych, a także, co było niezmiernie trudne i zaskakujące, podczas ataku terrorystycznego. Zespoły musiały zorganizować lądowisko dla helikoptera ratowniczego i prawidłowo go przyjąć.
    W punktacji dotyczącej zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych (ratujących życie ) zajęliśmy pierwsze miejsce, tym samym otwierając sobie drogę do ogólnopolskich zawodów medycznych, które zostaną przeprowadzone we wrześniu tego roku. Natomiast w klasyfikacji generalnej zawodów znaleźliśmy się w ścisłej czołówce, zajmując piąte miejsce.
    Najlepszą punktacją w zawodach może pochwalić się zespół ratowników z Austrii, który bardzo często bierze udział w takich ćwiczeniach.
    Mistrzostwa umożliwiły wymianę wzajemnych doświadczeń i podniesienie kwalifikacji zespołów ratownictwa medycznego.

(r)


1994 - 2007 © Borkow

zowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">