Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2006 rok\Numer 31


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

WE DWOJE - ARIE I PIEŚNI O MIŁOŚCI:
"Mnie jednego tylko trzeba - kochać Cię."

    O miłości można by rozprawiać bez końca, mówiąc, pisząc czy śpiewając. Właśnie tę ostatnią formę wyrażania miłości postanowili wykorzystać w odbywającym się 29 lipca koncercie pod Krzyżem Milenijnym artyści opery "Nova" w Bydgoszczy: Małgorzata GRELA (sopran), Janusz RATAJCZAK (tenor) i Violetta ŁUKASZEWSKA (akompaniament).


    Kto nie do końca był przekonany do arii operowych, ten chyba zmienił zdanie po sobotnim występie śpiewaków z Bydgoszczy. Ekspresja, z jaką artyści zaśpiewali pieśni i arie operowe o miłości, musiała zrobić wrażenie na najbardziej zatwardziałych sercach. Zwłaszcza że były to utwory bardzo znane - do muzyki J. Straussa, F. Lechara czy E. Kalmana. Nie trzeba być koneserem muzyki operowej i operetkowej, by zanucić: "Usta milczą, dusza śpiewa", "Brunetki, blondynki" czy "Przetańczyć całą noc".
    Lecz na scenie w koncertach "Między niebem a ziemią" (a to był już drugi tegoroczny koncert) dzieją się różne niespodzianki. Tym razem swoje więcej niż pięć minut miał ksiądz - "producent" Mirosław Litwinowicz. Jego skecze kabaretowe w dialogu z prowadzącym koncert Witoldem Pelką bawiły, ale też inspirowały do pewnych przemyśleń i porównań. Gdy w połowie koncertu powiał zimny wiatr od szczytu, organizatorzy jako dobrzy gospodarze postanowili nieco bardziej rozgrzać swoich gości, częstując ich węgierską herbatką. Ten szczególny napój, choć nie zaczarowany, miał tak magiczny wpływ, że publiczność dopiero po dwóch bisach dała artystce odpocząć.


    Finał jednak dość nieoczekiwanie należał do księdza "producenta" - pomysłodawcy koncertów na górze. Nie wszyscy bowiem wiedzieli, że ksiądz Mirosław Litwinowicz żegna się z Ośrodkiem Duchowości "Samotnia". Skromnym dowodem wdzięczności za trud włożony w działania na rzecz tego miejsca były kwiaty i drobne upominki - od starosty powiatu Lecha Janickiego, wójta gminy Kobyla Góra Jerzego Przygody oraz dyrektorki KOK Izy Frankowskiej-Grabarczyk. Publiczność swą wdzięczność wyraziła jednym słowem - DZIĘKUJEMY, a w niejednym oku pojawiła się łza wzruszenia.

    Kolejny koncert z cyklu "Między niebem a ziemią" już 12 sierpnia o godz. 19.00. Tytuł koncertu: "Oblicze Średniowiecza". Wystąpi zespół muzyki dawnej "SEMIBREVIS", p.k. Grażyny Dziedziak. Gospodarz koncertu - Witold Pelka.
    Zapraszamy!

W. Juszczak


1994 - 2007 © Borkow

zeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">