Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2006 rok\Numer 32


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

997

Dachowanie w Niedźwiedziu


FOT. A. Sikora

    7 sierpnia w miejscowości Niedźwiedź kierujący bmw na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Auto, dachując, wypadło poza jezdnię. W wyniku wypadku pasażerka bmw z otwartym złamaniem nogi przewieziona została do szpitala. Toczą się czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Potrącenie rowerzystki


FOT. W. Machuła


FOT. W. Machuła

    4 sierpnia w Grabowie n. Prosną kierująca citroenem berlingo B. A. na łuku drogi nie dostosowała prędkości do panujących warunków, wpadła w poślizg i potrąciła prawidłowo jadącą rowerzystkę. Tę ostatnią z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala.

Kto uszkodził lusterka?
    W dniach 30-31 lipca w Ostrzeszowie na ul. Zamkowej nieustalony sprawca uszkodził oba boczne lusterka przy zaparkowanym tam mercedesie. Straty oszacowano na 2 tys. zł.

Wyprzedzali wbrew przepisom
    1 sierpnia w Rogaszycach wielką nieostrożnością wykazali się kierowcy volkswagena LT oraz opla vectry. Pierwszy podjął manewr wyprzedzania drugiego na podwójnej linii ciągłej. Drugi natomiast zaczął wyprzedzać podążający przed nim pojazd bez upewnienia się, czy sam nie jest wyprzedzany. Takie zachowanie nie mogło skończyć się inaczej niż zderzeniem obu wymienionych samochodów. Prowadzone aktualnie postępowanie ma wykazać, kto był głównym winowajcą kolizji.

Opel kontra sarna
    1 sierpnia w Ostrzeszowie na ul. Sikorskiego opel ascona zderzył się ze sarną, która nagle wbiegła na jezdnię.

Nie zachował odstępu
    1 sierpnia w Ostrzeszowie na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego i ul. Kościuszki kierujący peugeotem partnerem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i w efekcie uderzył swoim samochodem w tył volkswagena jetty. Za spowodowanie kolizji ukarany został 100-złotowym mandatem.

Napięcie niskie, ale straty wysokie
    W dniach 31 lipca - 1 sierpnia w Rogaszycach doszło do kradzieży napowietrznej linii niskiego napięcia na odcinku 3.500 m. Straty wyniosły 12.300 zł.

Chciał palić i dzwonić?
    W nocy z 1 na 2 sierpnia w Ostrzeszowie na ul. Kwiatowej nieustalony dotąd sprawca włamał się do sklepu spożywczo-przemysłowego. Łupem złodzieja padły papierosy wartości 3.500 zł oraz karty doładowujące różnych operatorów sieci komórkowych wartości ok. 1.000 zł.

Jeździł mimo zakazu
    2 sierpnia w Ostrzeszowie na ul. Wieluńskiej zatrzymano 20-letniego mężczyznę o inicjałach D. B., kierującego swoim fiatem 126p wbrew wyrokowi miejscowego Sądu Rejonowego o zakazie prowadzenia pojazdów. 20-latek okazał się wyjątkowo niezdyscyplinowany, ponieważ w bardzo podobnych okolicznościach policjanci spotkali go także następnego dnia.

Włamywacze ujęci
    2 sierpnia funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie ustalili sprawców czterech włamań do samochodów osobowych, jakie miały miejsce w nocy z 16 na 17 lipca w Przedborowie. Odzyskano też skradzione wówczas dwa odtwarzacze samochodowe wartości 800 zł. Sprawcy to osoby w wieku 16 - 24 lata.

Okazja czyni złodzieja
    3 sierpnia w Ostrzeszowie na ul. Zamkowej nieustalony sprawca ukradł z zaparkowanego samochodu dostawczego saszetkę zawierającą m.in. ponad 4.500 zł w gotówce. Zadanie ułatwił złodziejowi fakt, że właściciel auta pozostawił uchyloną szybę.

Opel nie ustąpił oplowi
    3 sierpnia w miejscowości Niedźwiedź wyjeżdżający z terenu stacji benzynowej opel corsa nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu drogą główną oplowi kadettowi. Doszło do zderzenia obu pojazdów. Sprawcę kolizji ukarano mandatem.

Pracowała nielegalnie
    3 sierpnia w Ostrzeszowie na targowisku miejskim funkcjonariusze Urzędu Celnego w Poznaniu zatrzymali obywatelkę Ukrainy, która pracowała w Polsce bez wymaganego zezwolenia. Niezwłocznie wydana została decyzja zobowiązująca kobietę do opuszczenia naszego kraju.

Do więzienia
    3 sierpnia ostrzeszowscy policjanci ujęli mężczyznę poszukiwanego przez KPP w Zduńskiej Woli w celu doprowadzenia do zakładu karnego.

Autem w płot
    4 sierpnia w Kobylej Górze doszło do kolizji, w wyniku której samochód nieustalonej dotąd marki uszkodził opłotowanie jednej z posesji. Trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy zdarzenia.

Fiat zawinił
    4 sierpnia na ul. Kościuszki miała miejsce kolizja z udziałem fiata seicento, audi i seata cordoby. Sprawcę zdarzenia, kierowcę pierwszego z wymienionych pojazdów, ukarano mandatem w wysokości 100 zł.

Wyprzedzał na trzeciego
    4 sierpnia w miejscowości Niedźwiedź kierowca fiata punto rozpoczął manewr wyprzedzania, ale już nie zdążył go zakończyć, ponieważ doprowadził do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka oplem astrą. W wyniku zdarzenia kierujący tym ostatnim doznał złamania mostka i przewieziony został do szpitala. Dla sprawcy kolizja zakończyła się stłuczeniem głowy i klatki piersiowej.

Wymusił pierwszeństwo
    5 sierpnia w Mikstacie audi nie ustąpiło pierwszeństwa przejazdu skodzie favorit. Sprawcę kolizji ukarano mandatem w wysokości 300 zł.

Po pijaku w płot
    5 sierpnia w Ostrzeszowie na ul. Ceglarskiej nietrzeźwy kierujący peugeotem 206 K. Z. uderzył w płot posesji.

Dwa na raz
    5 sierpnia w Kobylej Górze kierujący mercedesem najpierw uszkodził swoim pojazdem dwa znaki drogowe, a następnie porzucił auto i uciekł z miejsca zdarzenia. Szybko został jednak ujęty. Skierowany będzie wniosek do sądu o jego ukaranie.

Złodzieje piwosze w rękach policji
    5 sierpnia funkcjonariusze KPP Ostrzeszów ustalili dwóch sprawców kradzieży 50-litrowej aluminiowej beczki z piwem wartości 300 zł. Zdarzenie miało miejsce podczas zeszłorocznych obchodów Dni Ziemi Ostrzeszowskiej.

Myślał, że to garaż?
    5 sierpnia w miejscowości Ligota kierujący audi A4 stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w domek letniskowy. Trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Mandat dla właściciela psa
    6 sierpnia w Torzeńcu pod koła volkswagena passata wybiegł pies. Efekty zdarzenia to uszkodzenie samochodu i ukaranie właściciela zwierzęcia mandatem za brak właściwego nadzoru.

Prowadził pod wpływem
    7 sierpnia w Kobylej Górze kierujący motocyklem marki Honda stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Obrażeń ciała doznał pasażer. Jak się później okazało, 23-latek K. W. zasiadający za kierownicą motocykla był pod wpływem alkoholu (0,39 miligrama/l).

Nietrzeźwi na drogach powiatu
31.07. Ostrzeszów, ul. Grunwaldzka, 52-letni rowerzysta S. B., 0,81 miligrama/l
01.08. Kaliszkowice Ołobockie, 64-letni rowerzysta K. K., 0,79 miligrama/l
01.08. Ostrzeszów, 20-letni rowerzysta S. S., 0,95 miligrama/l
02.08. Ostrzeszów, ul. Żeromskiego, 43-letni rowerzysta Z. M., 1,07 miligrama/l
04.08. Ostrzeszów, ul. Kościuszki, kierowca ciężarówki liaz M. M., 1,11 miligrama/l
06.08. Ostrzeszów, ul. Grunwaldzka, 30-letni rowerzysta K. B., 0,89 miligrama/l
06.08. Ostrzeszów, ul. Kościuszki, 21-letni rowerzysta Ł. M., 0,55 miligrama

Ł. Śmiatacz


1994 - 2007 © Borkow