Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2006 rok\Numer 34


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Prokurator rejonowa w Ostrzeszowie odwołana

    W zeszłym tygodniu nie mogliśmy jeszcze tego potwierdzić. Dzisiaj już wiadomo, że prokurator rejonowa w Ostrzeszowie Małgorzata Szulc straciła swoje stanowisko. W ten sposób podzieliła los swoich odpowiedników z Nowego Sącza i Żywca, odwołanych przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Jest to kara za zbyt łagodne traktowanie pijanych kierowców.
    O sprawie pisaliśmy już dwukrotnie. Z. Ziobro uznał, że w wymienionych wyżej prokuraturach nie realizowano w należyty sposób jego zaleceń z czerwca bieżącego roku (m.in. zabezpieczanie samochodów osobom kierującym pod wpływem alkoholu, które spowodowały wypadek, mając więcej niż promil we krwi lub już wcześniej były zatrzymane za jazdę po pijanemu). Czy na decyzję ministra miał wpływ wniosek o odwołanie M. Szulc wystosowany w lipcu przez Prokuraturę Okręgową w Kaliszu? Do końca nie wiadomo, a ta ostatnia odmawia jakiegokolwiek komentarza to tego, co się stało. Udało nam się jedynie potwierdzić, że treść wniosku "okręgówki" nie miała bezpośredniego związku z zarzutami stawianymi prokuratorom przez resort sprawiedliwości. Nie można jednak wykluczyć, że mogła utwierdzić ministra w jego zamiarach.
    Jednomyślność ministra sprawiedliwości i prokuratora okręgowego to bardzo wyraźny sygnał, iż w ostrzeszowskiej Prokuraturze Rejonowej nie działo się najlepiej. Organ ten zbierał zresztą złe recenzje nie tylko na zewnątrz. W ostatnim czasie mnożyły się wręcz skargi na jego działalność wśród mieszkańców naszego powiatu. Uzdrowienie sytuacji nie nastąpi zapewne z dnia na dzień, można też mieć wątpliwości, czy odwołanie jednej osoby jest w stanie do tego doprowadzić. Coś się jednak dzieje i należy liczyć, że nie są to tylko puste gesty "pod publiczkę", ale w pełni przemyślane posunięcia mające przynieść pozytywne zmiany.

    PS Próbowaliśmy skonsultować z prokurator M. Szulc, ale aktualnie przebywa na urlopie.

Ł. ŚMIATACZ


1994 - 2007 © Borkow

owski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">