Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2006 rok\Numer 34


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

997

WYWROTKA CIĘŻARÓWKI
    18 sierpnia w miejscowości Kotowskie ciężarówka na czeskich numerach rejestracyjnych, podczas wykonywania manewru wymijania, zjechała nagle na przeciwny pas ruchu, co doprowadziło do bocznego zderzenia z chryslerem voyagerem, a następnie przewróciła się w poprzek drogi. Na szczęście kierowca samochodu ciężarowego doznał jedynie stosunkowo niegroźnego złamania lewej dłoni. Podczas akcji usuwania skutków kolizji policja zmuszona była zorganizować objazdy.

5 "DYCH" ZA WYMUSZENIE


    12 sierpnia w Ostrzeszowie na ul. Zamkowej kierująca fiatem 126p wymusiła pierwszeństwo na prawidłowo jadącym daihatsu charade, doprowadzając do zderzenia obu pojazdów. Sprawczyni ukarana została mandatem w wysokości 50zł.

Pechowi 14-latkowie
    11 sierpnia na trasie Mikstat - Kaliszkowice Kaliskie 79-letni kierujący fiatem 126p S. K. zjechał nagle na prawe pobocze i przejechał po nogach siedzących tam dwóch 14-latków. Chłopcy z poważnymi obrażeniami przewiezieni zostali do szpitala. Toczą się czynności mające wyjaśnić okoliczności zdarzenia.

Chciał skosić słup?
    12 sierpnia w Bukownicy kombajn zbożowy uszkodził słup energetyczny. Policja prowadzi czynności mające na celu ustalenie sprawcy tego czynu.

Kolizja w Kobylej Górze
    12 sierpnia w Kobylej Górze audi 80, kierowane przez mężczyznę o inicjałach T. M., spowodowało kolizję z mercedesem 124. Sprawcę ukarano 100-złotowym mandatem.

Nocne w(y)padki
    W nocy z 12 na 13 sierpnia w Kobylej Górze na parkingu przed dyskoteką "Epoka" uszkodzone zostało audi 80. W wyniku podjętych czynności policja ustaliła sprawcę kolizji. Wniosek o jego ukaranie trafił do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie. Tej samej nocy i w tej samej miejscowości ford fiesta najechał na prawidłowo oświetlony, stojący na poboczu volkswagen jetta. Sprawcę zdarzenia ukarano mandatem w wysokości 50zł.

Kto potrącił 15-latka?
    12 sierpnia w miejscowości Zajączki doszło do potrącenia przez samochód 15-letniego chłopca. Prowadzone przez policję czynności mają dać odpowiedź na pytanie, kto spowodował wypadek.

Kradzieże jednośladów
    W nocy z 12 na 13 sierpnia w Ostrzeszowie na ul. Sienkiewicza z terenu jednej z posesji nieustalony sprawca ukradł rower górski o wartości 250zł. Z kolei 14 sierpnia w Kobylej Górze doszło do kradzieży motoroweru simson wraz z dwoma kaskami i kurtką. Łączna wartość strat to 1.500zł. Trwają czynności zmierzające do ujęcia złodziei.

"Maluch" nie ustąpił hondzie
    14 sierpnia w Ostrzeszowie na ul. Pogodnej wyjeżdżający z drogi podporządkowanej fiat 126p nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu hondzie civic. Sprawczynię kolizji ukarano mandatem w wysokości 100zł.

Miał za nic zakaz
    14 sierpnia w Ostrzeszowie na ul. Piastowskiej zatrzymany został rowerzysta, który nie dostosował się do sądowego wyroku zakazującego mu prowadzenie wszelkich pojazdów.

Wykorzystał okazję
    W nocy z 14 na 15 sierpnia w Ostrzeszowie na ul. Sikorskiego nieznany sprawca dokonał kradzieży radioodtwarzacza samochodowego blaupunkt oraz kompletu opon zimowych. Łączna wartość strat to 1.200zł. Zadanie ułatwił złodziejowi fakt, że auto było otwarte.

Dostała gałęzią
    15 sierpnia na jadącą trasą Mąkoszyce-Pisarzowice skodę fabię spadła gałąź przydrożnego drzewa, powodując rozbicie przedniej szyby i uszkodzenie maski.

Wyrodny brat
    15 sierpnia Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie odebrała zgłoszenie od mieszkanki Rojowa. Kobieta skarżyła się, że od lutego bieżącego roku do dnia dzisiejszego brat groził jej pozbawieniem życia.
    -Groźby te budziły w niej uzasadnione obawy, że zostaną spełnione - mówi Robert Froń z KPP.
    Toczą się czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Volkswagen kontra volkswagen
    15 sierpnia w Ignacowie volkswagen golf wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia z volkswagenem transporterem. Sprawczynię kolizji ukarano 100-złotowym mandatem.

Złodziej(e) na OSiR-ze
    15 sierpnia w Ostrzeszowie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji doszło do kradzieży telefonu komórkowego siemens CXT 70 o wartości 400zł. Tego samego dnia na boisku przy ul. Kąpielowej skradziono plecak wraz z zawartością tj. "komórką" sony ericsson K300i wartości 1.000zł i strojem sportowym.

Kolejni dealerzy w rękach policji
    15 sierpnia na parkingu przed jednym z lokali w Kobylej Górze funkcjonariusze KPP Ostrzeszów oraz Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu zatrzymali dwóch 19-letnich mieszkańców powiatu kępińskiego, przy których znaleziono kilkadziesiąt tabletek ecstasy oraz marihuanę. Obu mężczyzn zatrzymano do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie. Ostrzeszowska policja zapowiada kolejne zatrzymania.

Kradzież na budowie
    W okresie od 4 stycznia do 15 czerwca tego roku w Parzynowie z terenu placu budowy skradziono 150m przewodu elektrycznego oraz przyłącze wodociągowe. Wysokość strat oszacowano na 1630zł.

Sprawca "pod wpływem"
    18 sierpnia w Potaśni, na prostym odcinku drogi, 34-letni kierowca volkswagena passata M. K. stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do czołowo-bocznego zderzenia z fordem escortem, za którego kierownicą zasiadał 27-latek. Wszyscy uczestnicy zdarzenia przewiezieni zostali do szpitala w Ostrzeszowie. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że sprawca w chwili wypadku znajdował się pod wpływem alkoholu (0,44 miligrama/l).

Bez OC, za to z promilami
    19 sierpnia w Kaliszkowicach Kaliskich zatrzymano 55-letniego mężczyznę o inicjałach J. M., kierującego ciągnikiem rolniczym bez tablic rejestracyjnych i opłaconego ubezpieczenia OC. Dodatkowo kierowca ten znajdował się w stanie nietrzeźwości (0,78 miligrama/l).

Leśny złodziej
    19 sierpnia w Rogaszycach na terenie lasu nieznany sprawca włamał się do zaparkowanego tam opla astry i ukradł torbę z dokumentami i pieczątkami koła łowieckiego.

Nietrzeźwi na drogach powiatu
11.08. Ostrzeszów, ul. Mostowa, 50-letni rowerzysta J. Z., 1,20 miligrama/l (na domiar złego, mężczyzna kierował rowerem pomimo sądowego zakazu)
11.08. Ostrzeszów, ul. Kościuszki, 75-letni rowerzysta W. H., 0,28 miligrama/l
12.08. Ostrzeszów, 31-letni kierowca volkswagena golfa S. P., 0,96 miligrama/l (w tym przypadku również mężczyzna złamał nałożony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów)
12.08. Ostrzeszów, ul. Kolejowa, 22-letni rowerzysta S. Ż., 1,19 miligrama/l
13/14.08. Bukownica, 18-letni motorowerzysta M. K., 0,77 miligrama/l
17.08. Olszyna, 71-letni rowerzysta S. G., 0,81 miligrama/l
18.08. Ostrzeszów, ul. Ceglarska, 53-letni rowerzysta Z. B., 0,50 miligrama/l
18.08. Ostrzeszów, ul. Łąkowa, rowerzysta R. M., 1,08 miligrama/l

Ł. Śmiatacz


1994 - 2007 © Borkow

ipt>