Czas Ostrzeszowski

  »  Strona główna


  »  Archiwalne numery
  »  Ogłoszenia drobne
  »  Reklama
  »  Prenumerata elektroniczna

statystyka

R    E    K    L    A    M    ANumer 4/2007 - Czas Ostrzeszowski - Regionalny Tygodnik Informacyjny
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Marian Nowak
pracownik Meblomarku


   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to jest wspaniała rzecz - pomagają dzieciom, szpitalom. Wyszedłem dziś ze szpitala, więc w tym roku nie uczestniczyłem w akcji, ale poprzednio zawsze wrzucałem coś do puszki. Mieszkam blisko Ostrzeszowa i jedynie tutaj w takiej imprezie uczestniczę. Podczas jej trwania powinien grać jakiś zespół i to on powinien zachęcać ludzi do wrzucania datków, mówiąc, na jaki cel są zbierane. Według mnie powinien to być zespół, który przyciągnie ludzi. Pamiętam, jak kiedyś grała tu Majka Jeżowska - to nie była akurat Wielka Orkiestra, ale pojawiło się wielu ludzi. U nas w Ostrzeszowie też są niezłe zespoły, które mogłyby zagrać. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie akcje organizować częściej. Zebrać pieniądze w Ostrzeszowie i zostawić je dla tutejszych potrzeb. Taka lokalna akcja może byłaby lepszym rozwiązaniem niż jedna ogólnopolska, najlepiej jednak, by odbywała się jako akcja WOŚP.

Anna Jarzyna
pracownica LAP


   Akcja WOŚP jak najbardziej ma sens. Dla mnie najważniejsze jest to, że to u nas pieniądze są zbierane dla nas. Czasami, gdy coś dzieje się za granicą, my wysyłamy od razu pomoc, a później, niestety, brakuje pieniędzy dla naszych dzieci. Zawsze staram się coś wrzucić do puszki. Co do tej akcji w Ostrzeszowie, to na pewno marzyłby się koncert jakiejś gwiazdy, która przyciągnęłaby więcej ludzi. Choć jakiś mniejszy koncert też pewnie by wystarczył. Lepiej, żeby była to impreza na powietrzu, bo jednak w każdym pomieszczeniu jest ograniczona ilość miejsc. Bywały przecież u nas takie imprezy - teraz było dość cicho. Co do podziału pieniędzy, to myślę, że dobrze jest, jak jest. W głównym sztabie mają po to głowę na karku, by to odpowiednio rozdysponować. U nas w Ostrzeszowie także jest sprzęt od Jurka Owsiaka. Z tych pieniędzy są również organizowane imprezy WOŚP, czyli nie wszystkie pieniądze idą na samą akcję charytatywną. Myślę, że mimo wszystko jest dobrze i powinniśmy się tego trzymać.

Wioletta Chachuła
opiekuje się dziećmi


   Uważam, że WOŚP to bardzo dobra sprawa. Ważna jest przede wszystkim pomoc dla potrzebujących dzieci, dla maluchów, które nie zawsze rodzą się zdrowe. Sądzę, że akcja w Ostrzeszowie była bardzo dobrze przeprowadzona. To nic, że większość działa się w kinie, w końcu jest zimno. Myślę tylko, że wolontariusze powinni być bardzo pilnowani - jest tylu oszustów, choć chyba mniej niż kiedyś. Jednak lepszego niż puszki sposobu na zbieranie pieniążków nie widzę. Co do występujących zespołów, to myślę, że znanych artystów można zawsze gdzieś zobaczyć, ich występy nie muszą więc towarzyszyć akurat Wielkiej Orkiestrze. Atrakcyjność artystyczna nie ma znaczenia, przede wszystkim chodzi przecież o pomoc. Moim zdaniem, główny sztab dobrze rozdziela pieniądze, przekazuje je tam, gdzie ich najbardziej potrzebują. Zostawianie pieniędzy w swoim terenie byłoby głupotą. Mogłoby się np. okazać, że nazbieraliśmy bardzo mało, a potrzebujemy dużo więcej. Każdy szpital, każdy dom dziecka potrzebuje pieniędzy i trzeba wierzyć, że na ten cel przekazywane są pieniądze. Skoro zbierają to tyle lat, to chyba możemy im zaufać.

Kamil Kasperkiewicz
uczeń ZS nr1


   Zbieranie pieniędzy przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, moim zdaniem, ma sens. Tego typu organizacje są tworzone właśnie po to, by pomagać. Aby impreza towarzysząca tej akcji przyniosła jak najwięcej korzyści, należałoby zaprosić jakiś znany zespół. Obecność gwiazdy większego formatu na pewno przyciągałaby wielu ludzi. To nie może być ani nudne, ani przydługie. Mimo iż niektórzy uważają, że obecność kogoś takiego nie ma znaczenia - ja myślę, że na imprezie pojawiłoby się z pewnością więcej ludzi, a co za tym idzie, zebrano by więcej pieniędzy. Sposób zbierania pieniędzy, gromadzenie jej w jednej puli i rozdzielanie później do potrzebujących miejsc uważam za dobry. Myślę, że ci, co zajmują się tym rozdzielaniem, doskonale orientują się, ile komu potrzeba - w końcu to fachowcy i trzeba im zaufać. Myślę, że tak powinno pozostać.

Dorota Nawrocka
pracownica FCB


   Wielka Orkiestra przynosi wiele korzyści. Pieniądze z akcji przeznaczane są na sprzęt medyczny, który pomaga wielu chorym dzieciom. To, że impreza w tym roku w Ostrzeszowie odbywała się w kinie, uważam za dobry pomysł. Choć z drugiej strony, gdyby to odbywało się gdzieś na mieście - przez imprezę przewinęłoby się więcej ludzi, czasami zupełnie przypadkowych, którzy jednak wrzuciliby swój grosz do puszki. Główną atrakcją takiej imprezy powinien być zespół, raczej mniej znany - wtedy może właśnie z ciekawości przyszłoby więcej ludzi - tak myślę. Z drugiej zaś strony, gdy zagra jakaś gwiazda - przyciągnie więcej ludzi. Co do rozdzielania pieniędzy, to uważam, że powinny one zostać u nas. Dużo osób korzysta z naszego szpitala. Inne miasta na pewno chętnie zrobiłyby to samo. Myślę, że każdy szpital potrzebuje dużo - sama kiedyś pracowałam w szpitalu - więc to rozumiem.

Rozmawiała A. Skolarska
Fot. Ł. Śmiatacz© 2003 - 2017 Czas Ostrzeszowski ®