Wójcik
Druhowie z Doruchowa świętowali 90-lecie

Sobota (15 czerwca) była szczególnym dniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Doruchowie. Druhowie świętowali 90-lecie powstania jednostki. Z tej okazji, przy wsparciu finansowym doruchowskiej społeczności, przekazano im nowy sztandar....

Czytaj więcej...
Lidl w Ostrzeszowie?

Od jakiegoś czasu coraz głośniej mówi się o tym, że w Ostrzeszowie powstanie kolejny nowy market, najczęściej pada nazwa Lidl. Czasem jednak życie weryfikuje plany. Niewykluczone, że tym razem miejsce lokalizacji okaże się „strzałem w...

Czytaj więcej...
Ciekawostki z kraju: Pijany prowadził czołg po ulicach miasta

W oddalonym o około 100 km od Ostrzeszowa, Pajęcznie (woj. łódzkie), policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzewanego o kierowanie, w centrum tego miasta, czołgiem T55. „Pancerny” był pod wpływem alkoholu. Trzeźwieje w...

Czytaj więcej...

Wczoraj (13 czerwca), około południa, policjanci z Białej Podlaskiej, na ruchliwej drodze krajowej nr 2, zauważyli samochód marki Audi A8. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że na dachu auta siedziała dziewczynka...
Funkcjonariusze natychmiast podjęli próbę zatrzymania samochodu, jednak pomimo użytych sygnałów świetlnych i dźwiękowych zatrzymał się on dopiero po przejechaniu kilkuset metrów. Przez cały ten czas dziecko siedziało na dachu. Dziewczynka schowała się do auta, dopiero gdy się zatrzymało.

W czwartkowy wieczór, około 21.00, w okolicy ulicy Gajowej w Ostrzeszowie czuć było duszący dym. Na miejsce wezwano strażaków i policjantów. Okazało się, że dwóch mieszkańców gminy Ostrzeszów postanowiło rozpalić na skraju lasu ognisko podpalając... stare opony. Strażacy ugasili ogień; straty oszacowano na 100 zł.  

Po tym, jak skutecznie poruszyliśmy temat oznakowania na ul. Wieluńskiej/Łąkowej w Ostrzeszowie, wpłynęła do nas kolejna informacja dotycząca znaków drogowych.
O ile na wymienionym wyżej skrzyżowaniu mieliśmy do czynienia z deficytem w oznakowaniu, tak w miejscu wskazanym przez naszego czytelnika mamy sytuację zgoła odwrotną.

Dzisiaj (13 czerwca), około godziny 13.30, nietrzeźwy kierowca „beemki” wjechał w ogrodzenie posesji pod numerem 13 na jednej z ulic w Palatach.

4 tiry sprzętu wartości prawie 3 milionów złotych trafiło do Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia. Wszystko w ramach unijnego projektu „Poprawa jakości życia poprzez doposażenie Regionalnego Centrum Opieki Senioralnej przy OCZ w Ostrzeszowie i oddziałów szpitalnych w ramach restrukturyzacji OCZ jako zmniejszenie nierówności w zakresie stanu zdrowia i odpowiedź na trendy demograficzne”. Projekt wartości 2.913.202 zł uzyskał dofinansowanie w wysokości 2.078.078 zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Kominki tekst